TDH TÜRK HABER OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ: https://www.tdhturk.com/

Yeryüzünde acı çeken tüm insanlar için… 

İNSAN OLMAKTAN ÖTESİ YALANDIR YALAN

Yaşamak bir düş olmuş,

Ölmek ise sıradan

Ezilen karınca değil

İnsandır insan…

***

Dünyaya gelmiş gidiyor,

Gülmüyor ince yüzleri.

Işığı sönmüş gözleri

Zindandır zindan.

***

Ağa, paşa, bey olsan da

Duyulmaz gidenin sesi…

İnsan olmaktan ötesi

Yalandır, yalan…

SÖZ-MÜZİK-SES: SUAT ÖZER

YERYÜZÜNDE BİZ TÜRKLER KADAR ACI ÇEKEN, KATLİAMA UĞRADIĞI HALDE KATLİAMCI GİBİ GÖSTERİLEN BİR MİLLET DAHA VAR MI?

Doğu Türkistan’da öldürülen biz…

Balkanlarda öldürülen biz…

Ermeniler tarafından öldürülen biz…

Bosna’da öldürülen biz…

Suriye ve Irak’ta öldürülen biz…

Kafkaslarda öldürülen biz…

Azerbaycan’da öldürülen biz…

Kıbrıs’ta öldürülen biz…

Doğu’da, Güneydoğu’da öldürülen biz…

YETMEDİ Mİ TÜRK ULUSU?

TÜRK BİRLİĞİNİ KURMA ZAMANI GELMEDİ Mİ?

Suat Özer

1970 Elazığ doğumludur. Hacettepe Bilimyurdu (üniversitesi) İngilizce Öğretmenliği yetkini (mezunu) olup on binlerce pırıl pırıl öğrenci yetiştirerek yurdumuza armağan etmiştir. “Öğrencilerimin her biri benim yazdığım en değerli yapıttır. Onlar benim geleceğe yazdığım, zamanı gelince açılıp okunacak mektuplarımdır” diyerek onlara olan inancını ve güvenini her zaman dile getirmektedir.

Dilbilimi ve kıyaslamalı kökenbilimi çalışmalarına büyük ilgi duymaktadır. Türkçemizin ve tarihimizin yeterince derinlemesine incelenmemiş olduğunu, bu yönde yapılacak çalışmalarla “dünya ve diller tarihini” değiştirebilecek bulgulara ulaşılabileceğini düşünmektedir. Kendisinden ve köklerinden utanç değil övünç duyan insanlara gereksinimimiz olduğunu ve bütün bilim alanlarında bu bakış açısı ve bu özgüvenle değerli bireyler yetiştirerek çok büyük ulusal başarılara imza atabileceğimize yürekten inanmaktadır.

Müzik ile ilgili çalışmalarını yıllardır severek sürdürmekte; bağlama, kopuz, gitar ve piyano çalmakta ve kendine ait onlarca bestesi bulunmaktadır. Birçok ünlü sanatçıyla birlikte stüdyo çalışmalarında bulunmuş; sesbilimi, ses mühendisliği (tonmaysterlik), düzenleme (aranje), uyum (armoni) konularında çok üst düzey bilgi ve birikimler edinmiştir.

Derinbilime (felsefe), yönetkeye (siyaset) ve uzay bilimine olan düşkünlüğü üst boyuttadır ve önümüzdeki yıllarda; düşüncelerini, sözlerini, şiirlerini ve tasarılarını içeren yeni bir betik (kitap) yayınlayacaktır. Ülke ve dünya sorunlarının kökeninde bilgisizliğin, niteliksizliğin ve sevgisizliğin yattığına inanmaktadır.

“İnsanların en büyük yanlışı; iyiliği övüp, kötülüğü sürdürmektir.” diyen Suat Özer “Dünya tarihinde söylenmiş güzel söz çoktur. Bizim yapmamız gereken şey ise; bu güzel sözleri, güzel davranışlara dönüştürmektir.” diyerek herkesi insan olmanın erdemlerine doğru yücelmeye ve yükselmeye çağırmaktadır…

1) Türk Dünyası En Etkin Sosyal Medya Kuruluşu Ödülü – 2016

Türk Dünyası En Etkin Sosyal Medya Kuruluşu Ödülü  TÜRKÇENİN DİRİLİŞ HAREKETİ’ne verildi…

“Türk Dünyası En Etkin Sosyal Medya Kuruluşu Ödülü” Türkçenin Diriliş Hareketi’ne verildi…
Etkinliği düzenleyen Ülkü Ocakları’na, Bengü Türk’e ve bütün emeği geçenlere sevgiler, saygılar sunarız…

Türkçenin Diriliş Hareketi

2) Türkçenin Diriliş Hareketi Derneği, “En Etkili STK” ödülünü kazandı-2017

Türkçenin Diriliş Hareketi Derneği, “En Etkili STK” ödülünü kazandı.

ANKARA (İHA) – Türk Bir Dev Vakfı tarafından düzenlenen ve Türk dünyasına hizmet edenler için çeşitli dallarda verilen Yedi Yıldız Başarı ödüllerin STK dalındaki yarışmasını, onlarca dernek ve vakıf arasından Türkçenin Diriliş Hareketi Derneği kazandı.

Geçen yıl da Ülkü Ocakları tarafından “En Etkili Sosyal Medya Kuruluşu Ödülü” Türkçenin Diriliş Hareketi Derneği’ne verilmişti.

Bu yıl, Türk Bir Dev Vakfı tarafından düzenlenen yarışmadaki “En Etkili Sivil Toplum Kuruluşu” dalındaki ödül sanal ortamdan elde edilen beğeniler, adaylara gönderilen SMS’ler ve yarışma günü görev yapan seçici kurulun kararıyla Türkçenin Diriliş Hareketi Derneği’ne verildi.
Törende bir konuşma yapan Türkçenin Diriliş Hareketi Derneği Genel Başkanı Yalçın Mıhçı konuşmasında şunları dile getirdi:

“Dili, duyguları, değerleri, tarihi ortak olan, Türk dünyasının saygın, sevgideğer soydaşlarım; Sizlerle aynı havayı solumanın gururunu ve mutluluğunu taşıyorum. Varlığınızla onurlandırdığınız Türk Bir Dev kurultayına hoş geldiniz. Hepinizi ayrı ayrı alkışlıyorum.
Sevgideğer soydaşlarım, bir ülkenin kültürü o ülkenin kimlik kartıdır. Eğer ülkenin kültürü ulusallığını kaybederek bozulur ve yozlaşırsa, o ülkenin kimliği olmaz ve sömürgeleşir. Kültürün bozulması ise o ülkenin dili bozularak yapılır. Dünyada birçok örnekleri vardır. Ama kurulma nedeni dilimize sahip çıkmak olan Türkçenin Diriliş Hareketi ve Derneği buna asla ama asla izin vermeyecektir.”
Mıhçı, “Türkçenin Diriliş Hareketi Derneği olarak, Türk birliğinin ancak ve ancak Türkçe birliğiyle sağlanabileceğini çok iyi biliyoruz. Bu açıdan Türk dünyasına önderlik etmenin büyük sevincini ve sorumluluğunu taşıyoruz. Türkçenin dirilişi Türklüğün dirilişidir” ifadelerini kullandı.

TDH’nin başarısı sayısız ulusal ve yerel basın kuruluşunda yayınlandı. İşte bazıları:

Habertürk: http://www.haberturk.com/…/55104067-turkcenin-dirilis-harek…

Milliyet: http://www.milliyet.com.tr/turkcenin-dirilis-hareketi-dern…/

Haberler.com: https://www.haberler.com/turkcenin-dirilis-hareketi-derneg…/

Mynet Haber: http://yurthaber.mynet.com/yorum/liste/3643576

Turkish News Network: https://www.tnn.com.tr/…/turkcenin-dirilis-hareketi-derne

3) KAMU-DER ÖDÜLÜ: “TÜRKÇEYE EN YARARLI DİL DERNEĞİ TDH” – 2017

TDH Derneği Bir Ödül Daha Kazandı

Türkçenin Diriliş Hareketi Derneği’ne bir ödül de Türkiye’nin en büyük kamu dernekleri birliği olan KAMU-DER’den geldi.

Eski ve yeni bakanların, vekillerin, belediye başkanlarının ve kamu kurumlarının temsilcilerinin katıldığı ödül töreninde KAMU-DER Gn. Bşk. Sayın Cevdet Baştuğ; TDH Derneği Gn. Bşk. Yalçın Mıhçı’ya “TÜRKÇEYE EN YARARLI DİL DERNEĞİ” ödülünü verdi.

Sayın Başkan’a ve emeği geçenlere saygı ve sevgiler sunar, ödülümüzü TDH’nin saygıdeğer üyeleriyle paylaşırız.

Saygılarımızla.
TDH DERNEĞİ